Grup A.x.i Fan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Grup a.x.i Albüm Öncesi Tanıtmak Amacıyla Kurulmuş Fan Sitesi

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Barış Akarsu

3 posters
YazarMesaj
s(e)yd(a)
Admin
Admin
s(e)yd(a)

Barış Akarsu Empty
MesajKonu: Barış Akarsu   Barış Akarsu I_icon_minitimePaz Şub. 01, 2009 11:57 pm

29 Haziran 1979’da bir yaz çocuğu olarak Zonguldak’ta dünyaya gelen Barış Akarsu, 16 yaşından beri gitar çalıyor çünkü ona sadece müzik dinlemek yetmiyordu daha fazlasını yapmak istiyordu. Yıllar içinde çok daha fazlasını yapabildiğini tüm Türkiye’ye de gösterdi zaten…
Eğitimini Amasra’da tamamlayan Barış, çocukluğu ve ilk gençliğini burada denizle iç içe geçidi. Yelken sporuna da gönül veren Barış bu sporu Amasra Yelken Klübü’nde profesyonel olarak yapmaya başladı. İyi bir çizer de olan Barış bu özelliğini Yelken Klüpte yelkenlilerin üzerine yaptığı amblemler ve çizimlerle göstermiştir.
İstanbul’a gelmeden önce Amasra’da yaşayan genç sanatçı liseyi bitirdikten sonra Ankara’ya ardından Ereğli’ye, Antalya’ya ve sonra tekrar yine Ereğli’ye giderek orda müzik hayatına bir 5 sene daha devam ediyor. Müziğin peşinden koştuğu bu döneminde Barış’ın karşısına Akademi Türkiye yarışması çıkıyor.
Sonrası malum.. O, artık çok sevilen bir genç bir rock şarkıcısıydı...
2004 Temmuz’da Akademi Türkiye Yarışması’nın 1.’si olan Barış’ı bizler de bu tarihten sonra tanımaya başladık. Yarışmanın birincisi olarak hayatımıza sürmeli gözleriyle giren Barış, Cem Karaca’nın “Islak Islak” şarkısını da çok güzel yorumlayan genç rock’çılarımızdan bu yüzdendir ki Cem Karaca’nın üç şapkasından biri de Barış’ta.
İlk albümü 14 Ocak 2005’te Seyhan Müzik’ten çıkan ‘Islak Islak’tı.
Barış albümüyle ilgili ‘günlük hayatta ne yaşıyor ve nelerle karşılaşıyorsak onları anlatmaya ve yaşananlara dikkat çekmeye çalıştık’ diyor. Her sanat dalında olduğu gibi müzikle uğraşmanın da verdiği yükümlülükler olduğuna ve boş laflarla, kalitesiz işlerle insanların karşısına çıkmanın müziğe saygısızlık olduğuna inanan Barış, her şarkıyı titizlikle seçtiklerini ve hayatı yansıtmayan her şeyden uzak durduklarını özellikle söylüyor.
Hayatındaki üç vazgeçilmezinin başına yerleştirdiği Müzikle bağını da şu sözlerle anlatıyor Barış Akarsu: “Müzik dinlemeyi zaten çok seviyordum. Ben dedim ki artık dinlemek istemiyorum, müziğin bizzat içinde olmalıyım. Böylece gitar çalmaya başladım. 16 yaşından beri gitar çalıp şarkı söylüyorum.”
Barış’ın özellikle okumak istediği tek bir bölüm var o da : “Radyo ve TV ve Sinema” . Bu tutkusunu şöyle açıklıyor: “TV ve sinemayı çok seviyorum. Özellikle konservatuar okuyayım diye bir hırsım yok. Müzik zaten duyguyla ilgili bir alan. Onu konservatuara giderek kazanamazsınız. Üniversite okuyacaksam da Radyo TV okumak istiyorum.”
Bu sevgisi onu Yalancı Yarim adlı dizide Tarık karakterini oynamaya kadar götürdü ve müzik dışında kendini oyunculuğuyla da sevdirdi.
Cem Karaca’yı, Barış Manço’yu çok seviyor
“İnsanlar bana Cem Karaca, Barış Manço imajı oturtmuş durumda. Cem Karaca’yı çok seviyorum. O’nun parçalarıyla büyüdüm. Bana diyorlar ki Cem Karaca’nın veli ahtı olacaksın. Böyle bir şey yok. Olmayacağım yani bu büyük bir birikimden sonra olur. O’nun veli ahtı olmak zor bir şey. Ama ben çok gururluyum bu konuda… Barış, Cem Karaca’nın parçalarını çok güzel yorumluyor. Demeleri benim için daha iyi. Ama onun veli ahtı olmak gibi bir iddiam yok. Çünkü onlar gibi olmak çok büyük bir şey. Biz de belli bir zaman ala bir yerlere geleceğiz. Ama ben Barış Akarsu olarak var olmak istiyorum.
Çünkü Cem Karaca yaşadı belli şeyleri oturttu. O bir idoldü. Neden Barış Akarsu diye biri de olmasın.”
Kendisini sevenlerin yanı sıra sevmeyenlerin de olduğunu söyleyen Barış, yarışmadan çıktığı için Rock Müzik camiasının kendisine karşı olumsuz bir tavrı olduğunu düşünüyor ve şunu ekliyor: “ Ama şunu bilmiyorlar ki yarışmada rocker biri rock müzikle birinci oldu. İnsanlara ne kadar iyi güzel ve farklı olduğunu gösterdik.”
Onu en çok mutlu eden şey sahnedeyken insanları mutlu etmek
Animatörlük günlerinden kalma alışkanlığıyla gözlerine sürme çeken Barış Akarsu tek isteğini şu cümleyle özetliyor: “Barış çok güzel şeyler yaptı, Barış’ın müziği çok iyi demelerini isterim. Güzele ulaşmak için illa bir kriter belirlemek gerekmiyor. Güzeli zaten yapmak istiyorsan oluşur. İlla buraya geleceğim diye bir şey yok bir bakmışsın ki oraya gelmişsidir. Önemli olan gönlünü verip yüreğini koymak.”

Rahmetle anıyoruz,MEKANIN CENNET OLSUN BARIŞIMZ... Sad

Barış Akarsu N124488763479963qw4
pinarcik

pinarcik

Barış Akarsu Empty
MesajKonu: Geri: Barış Akarsu   Barış Akarsu I_icon_minitimePtsi Şub. 02, 2009 2:31 pm

Barış 'ım seni çok seviyorum
Senin akademiden beri yanındayım ve hep yanında olucam her ne kadar şu anda yanımızda olmasanda ama inanıyorum ki sen bizi her zaman sevdin ve seviyorsun
Seni çoook özlüyorum Sad

Çook sevdiğim bir sanatçıydı Sad
http://www.emreaydin.org
burockGFB
Moderatör
burockGFB

Barış Akarsu Empty
MesajKonu: Geri: Barış Akarsu   Barış Akarsu I_icon_minitimeSalı Şub. 03, 2009 12:25 am

Barış akarsunun konserinde kafa sallamaktan boynum tutulmuştu o okadar süper bi sanatçıydı vede adam gibi bi adambı cheers

Barış Akarsu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Barış Akarsu-ISLAK ISLAK
» Barış Manço